Souhlasím
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. 
cz en
Facebook Menu

Speciální ošetření oděvů

Apretace

Apretaci na všechny druhy oděvů je konečná úprava tkanin pro dosažení lepšího vzhledu a odolnosti v zamezení pomačkání a zašpinění oděvu. Oděv se stává více odolný proti přírodním vlivům, prachu a smogu, doba zhotovení objednané apretace 24h.

Impregnace

Impregnaci oděvů využíváme hodně na lyžařské a outdorové oblečení (olej a vodu odpuzující prostředek, který zajistí, že voda zůstane v pevném stavu kuličky a po materiálu steče), doba zhotovení zakázky do 2 dnů.

Antistatická úprava

Antistatická úprava oděvů je velmi koncentrovaný prostředek s antistatickým účinkem - již nikdy více elektrické výboje. Oděv je tak chráněn proti prachu a smogu (odpuzuje nečistoty), doba zhotovení 1 týden.

Domácí škůdci tkanin a kožešin

Moli

Nežádoucí domácí škůdci drahých vlněných obleků, kabátů, kožešin. Jak na ně? Žádejte speciální úpravu proti škůdcům v čistírně oděvů při přijmu oděvu.

A nejjednodušší a nejlacinější způsob ochrany tkanin před poškozením šatními moli? Předcházením. Šatní moli nesnáší větrání, vytřepávání a kartáčování šatstva. Libují si v uzavřených teplých prostorách bez pohybu, ve vlněných materiálech a kožešinách. Proto udržujeme čistotu oděvů standartní údržbou, praním nebo čištěním a do šatníků ukládáme pouze čisté oděvy bez igelitových krytů. Ale i uložené oděvy je potřeba prohlížet. Dobrou prevencí kromě čistého ošacení je ošetření oděvů proti molům. Oděvy jsou v Čistírně oděvů Daja ošetřeny ve speciální lázni, která zabezpečí ochranu a odradí moli od nevítané návštěvy po dobu 6 měsíců. Nebo si pomůžeme vlastními zdroji ze zahrady, když vložíme nasušené květy levandule do sáčku a ve skříni zavěsíme.

Roztoči

Roztoči jsou nezvaní hosté v naší domácnosti. Živí se šupinkami lidské kůže a proto se jim nejvíce daří v domácnostech a zvlášť pak na vlhkých místech s malým přístupem vzduch jako jsou lůžka, lůžkoviny, kuchyně apod. jsou nejčastější příčinou vzniklých alergií a astmat, zánětu očních spojivek, rýmy, zánětu kůže a jiných projevů alergie. V přírodě jsou roztoči hubení jejich přirozenými nepřáteli (mikro-predátory), v domácnosti je účinná čistota.

Roztoče můžeme zlikvidovat vysokou teplotou a také dle starých návodů babiček slunečními paprsky. Pokud nemáme kvalitní lux s filtry účinnými na zachycení roztočů, přenášejí se po bytě vířením vzduchu při luxování. Nejjednodušší způsob na likvidaci roztočů je časté větrání, vlhkost vzduchu nižší jak 50%, a hodně slunce. Pokud máme možnost zajistit účinek slunce přímo na matraci, vyhráváte. Kromě toho musíme luxovat matrace po obou stranách, nejraději se drží ve spodní části, a často prát potahy na matrace.

Dnes jsou k dostání i speciální bio potahy a matrace na ničení roztočů. Snadné odstranění roztočů z lůžkovin, dek a polštářů je použití horké vody nad 60°C k jejich praní a sušení. Spolehlivá likvidace je i mrazem (koberce). Další z možností je aplikace chemických nebo bio prostředků přímo na matraci, nebo likvidace v matraci parou.

Co se dá dělat proti roztočům? Lůžkoviny prát 1x týdně, polštáře a deky alespoň jednou měsíčně, matrace nejméně jednou do roka.

Čistírna oděvů Daja vám pomůže při péči o čistotu domácího prostředí a ochraně zdraví celé rodiny. Úprava je provedena do 1 týdne.

 

Naše ocenění

Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění
Šipka